Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Olla29
Posty: 95
Rejestracja: pn mar 22, 2021 10:13 am

Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: Olla29 »

Samodzielnie remontujecie i planujecie?
Jestem ciekawa czy remonty domy planujecie i przeprowadzacie samodzielnie, czy też z pomocą fachowców.
monna
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:32 am

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: monna »

tak, większość prac remontowych robimy z mężem samodzielnie :) to tyczy się także urządzania i aranżacji :) ja lubię szukać inspiracji i pomysłów na wnętrza w internecie. jest wiele ciekawych miejsc takich jak na przykład blog Modne Mieszkania <regulamin> Warto tu zajrzeć jeśli planujecie jakieś zmiany w swoim domu czy mieszkaniu :)
kasiunia
Posty: 161
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: kasiunia »

Jak wiadomo remont domu to niezbyt lubiana rzecz.Niestety, czy nam się to podoba czy nie musimy co jakiś czas to wykonać. Co jakiś czas zmuszeni jesteśmy do wykonania na nowo czy do poprawy instalacji elektrycznej. Generalnie wiele z tych prac mąż wykonuje samodzielnie. Po prostu zna się na tym więc korzysta z tych umiejętności. Zajrzyjcie roszę tutaj - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/insta ... ektryczna/ - krok po kroku, dowiecie się jak instalację wykonać i jak to wygląda od strony dokumentacyjnej.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: bukoo »

Ja sam remonty robię i teraz drzwi na taras będę wymieniać, tutaj <regulamin> już mam upatrzone przesuwne bo mi je polecił kuzyn. Z montażem zamówiłem bo nie znam się na tym za bardzo, niech profesjonaliści się za to zabiorą.
elino
Posty: 23
Rejestracja: czw lis 25, 2021 11:09 pm

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: elino »

Prawda jest taka, że dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Przemyślcie wszystko bardzo dokładnie. Myślę, że przede wszystkim warto stawiać na jakość oraz praktyczne rozwiązania. Warto na pewno zorientować się w jakie ma zastosowanie farba dekoracyjna glasser tg luxmal. Trzeba rozsądnie, ale kompleksowo podejść do tematu. To jest podstawa.
foxi
Posty: 118
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: foxi »

Wiele rzeczy robimy samodzielnie, to po prostu spore oszczędności ale i przyjemność. Samodzielnie też szukaliśmy swój projekt budowlany na budowę domu. Przynajmniej wiemy co jest na rynku projektów budowlanych. Udało nam się dotrzeć do firmy Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ , gdzie prócz projektu głównego otrzymaliśmy pakiet projektów dodatkowych. W skład pakietu wchodziły projekty szamba oraz ogrodzenia a także tzw.pakiet energooszczędny. Projekty dodatkowe są na prawdę przydatne.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: bukoo »

Ja sam remontuje i naprawiam wszystko w moim domu, teraz chcę okna wymienić. Tutaj https://okna.waw.pl/poradnik/okna-drewn ... sa-roznice czyta jakie są różnice w oknach drewnianych i drewnopodobnych. Nie wiem sam jeszcze które mam ostatecznie wybrać.
scesny
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:19 pm

Re: Samodzielnie remontujecie i planujecie?

Post autor: scesny »

Przy oknach to patrz na parametry. Jak mi mówili w Sampre, to najważniejszy jest wskaźnik Uw, który odnosi sie do całego okna, do pakietu szyb i ramy. Wartość ma być jak najniższa. Teraz norma to chyba coś 0,9. Dobre, ciepłe okna to podstawa. U mnie w końcu wylądowały Oknolastu. Może to nie drewno, ale ciepłe. I to najważniejsze. No i pakiet z 3 szybami :)
ODPOWIEDZ