Ogród

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Ogród

Post autor: bukoo »

Ja jeszcze nic, bo dopiero tworzę odpowiednią przestrzeń, ale muszę przyznać, że koniecznie trzeba zadbać sobie o jakieś świetne leżaki. Na leżaku zawsze można się fajnie relaksować, a latem opalać.
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Ogród

Post autor: Violuśka »

Mamy to szczęście ,że w naszym ogrodzie znajduje się studnia. Wody jak wiadomo w ogrodzie potrzeba całkiem sporo więc sa to znaczące oszczędności.
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Ogród

Post autor: foxi »

Takie proste pytanie, po co urządzamy ogrody przy naszych domach. Według mnie po to, aby poczuć bliskość przyrody i aby się po prostu zrelaksować. W ogrodzie każdy z nas pewnie ma miejsce aby zasiąść do stołu, to specjalne miejsce albo po prostu altana...
Szula
Posty: 53
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:32 pm

Re: Ogród

Post autor: Szula »

Dla mnie ogród ma działanie terapeutyczne. Zajmując się moimi skromnymi uprawami ogrodowymi odrywam się od codziennych problemów i regeneruję się emocjonalnie. Kwiaty w moim ogrodzie od wczesnej wiosny do późnej jesieni kwitną i dają mi dużo radości. Staram się jak najwcześniej wysiewać w domowej rozsadzie nasiona kupowane w plantet.pl aby wysadzone go gruntu na początku maja jak najszybciej zakwitły.
margaret
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:41 pm

Re: Ogród

Post autor: margaret »

Na pewno trzeba też zadbać o takie kwestie jak podjazd czy ścieżki w ogrodzie. Dlatego warto spojrzeć na brukarstwo Warszawa i okolice z firmą Remston: bruk.warszawa.pl/ . Jestem pewna, że będziecie zadowoleni.
Laluna
Posty: 46
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:34 pm

Re: Ogród

Post autor: Laluna »

Uwielbiam szukać w ogrodzie pierwszych oznak wiosny, wiosenna zieleń jest szczególnie piękna, bo bije od niej ożywiająca świeżość. Dlatego jesienią kupiłam w sklepie internetowym Legutko cebulki krokusów, które pięknie wykiełkowały i zakwitły <Moderacja: naruszenie regulaminu/link w każdym kolejnym poście>
krokus-chrysanthus-advance-zolto-purpurowy.jpg
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Ogród

Post autor: kasiunia »

Chyba każdy posiadacz domku jest właścicielem także ogrodu. Ogród jak ogród ale elementów drewnianych jest w nim z reguły całkiem sporo. Elementy te należy okresowo poddawać renowacji ,bo są one wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Polecam wam impregnat dekoracyjny do drewna o nazwie Sadolin. Na prawdę robi dobrą robotę.
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Ogród

Post autor: Violuśka »

Violuśka pisze: czw lis 24, 2022 7:52 pm Mamy to szczęście ,że w naszym ogrodzie znajduje się studnia. Wody jak wiadomo w ogrodzie potrzeba całkiem sporo więc sa to znaczące oszczędności.
Kontynuując tę myśl ... Czy wiecie od czego zależy wydajność studni głębinowych ? Ich wydajność jest zależna od modelu danej pompy a dobiera się ją do zapotrzebowania na wodę, założywszy, że wszystkie odbiorniki wody nie zostaną jednocześnie uruchomione. To jest oczywiście maksymalne zapotrzebowanie ale właśnie na takie nalezy być przygotowanym.
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Ogród

Post autor: foxi »

margaret pisze: wt lut 28, 2023 11:31 am Na pewno trzeba też zadbać o takie kwestie jak podjazd czy ścieżki w ogrodzie.
(...)
Zdecydowanie się z Tobą zgodzę , trzeba też pamiętać o podjeździe przed garażem. Z racji ,że będzie tym podjazdem jeździć nasz samochód trzeba wybrac trochę gruntu (ziemi) i kupić po prostu specjalny tłuczeń , który zapewni nam stałość gruntu i będziemy mieć pewność ,że kostka drogowa nie będzie się odkształcać.
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Ogród

Post autor: kasiunia »

Dzięki za wiele przydatnych informacji. Z pewnością zostaną one kiedyś wykorzystane.Pzodrawiam.
ODPOWIEDZ