Nasz nowy dom

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Nasz nowy dom

Post autor: foxi »

Długo marzyliśmy o nowym domu aż w końcu podjęliśmy tą decyzję. Szybko też zdaliśmy sobie sprawę z tego ,że najważniejszą konstrukcją naszego domu będzie dach. By mieć pewność dobrego wykonania konstrukcji dachowej zaczęliśmy szukać doświadczonej firmy. Okazało się ,że takich firm nie ma zbyt wiele ale udało się. Trafiliśmy do firmy z 20 letnim stażem - firma Mg Dachy mgdachy.pl/wiazary-dachowe/ .Firma zajmuje się dachem od a do z - czyli od projektu dachu po jego wykonanie.


MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: biuro@mgdachy.pl
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: kasiunia »

Budowę domu musimy rozpocząć od zakupu działki budowlanej , drugim bardzo istotnym tematem jest znalezienie dobrego projektu budowlanego. To dość długa i żmudna praca bo może trwać nawet kilka miesięcy. Znalezienie dobrego i właściwego dla naszych potrzeb projektu budowlanego zajęło nam 2 miesiące intensywnych poszukiwań - mgprojekt.com.pl/dom-na-praktycznej-3-b , to projekt o nazwie na praktycznej. Świetny układ pomieszczeń i niewielki metraż - oto jego dobre strony.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Nasz nowy dom

Post autor: bukoo »

W moim nowym domu muszę kuchnię zaaranżować bo jeszcze sie za to nie zabrałem. Tutajgama-sklep.com.pl/a/361-jak-samemu-zaprojektowac-kuchnie znalazłem ciekawe porady i wskazówki jak samemu zaprojektować kuchnię. NA pewno je wykorzystam przy tym przedsięwzięciu.
Dazek33
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 9:42 am

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Dazek33 »

Witam :) My też chcieliśmy jak najlepiej wybrać projekt naszego domu sprawdzając projekty domów z biura projektów Archon. Poszukiwałem czegoś nowoczesnego i też oczywiscie dopasowanego do naszej dość wąskiej działki. Przyznam, że u nich z dopasowaniem go także pod te aspekty nie było problemów. Ogromna ilość propozycji parterówek i piętrowych, dla nas 150m2 jest w pełni wystarczający. No i też jak chcesz wprowadzić jakieś zmiany to pozwalają to zrobić za darmo. Pozdrawiam!
hellada
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 09, 2022 6:27 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: hellada »

Kiedy już stanie na solidnych fundamentach wasz dom, można zacząć zastanawiać się nad tym, co stworzymy w jego wnętrzach. Ja, uwielbiam ten moment, kiedy można zacząć wprowadzać do nowego pomieszczenia dekoracje i bibeloty. Od zawsze kocham we wnętrzach różnego rodzaju ramy. .
guzikowa
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 3:36 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: guzikowa »

W moim przypadku, już sama decyzja o nowym domu była spełnieniem moich marzeń. Długo się wahałam, zastanawiałam, aż wreszcie klamka zapadła. Zdecydowałam się na postawienie domu szkieletowego z dobrej jakości drewna przy współpracy ze Skand House https://skandhouse.pl/
Jest to znany i ceniony w branży producent domów szkieletowych, stawianych w nowoczesnej i cenionej w świecie technologii Steico. Dzięki temu są one nie tylko eleganckie, stylowe, ale też solidne i energooszczędne.
Violuśka
Posty: 74
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:41 am

Re: Nasz nowy dom

Post autor: Violuśka »

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami nowego domku to z pewnością marzy bądź marzył się wam ogród pełen kwiatów, jako miejsce, gdzie będziecie mogli się relaksować. Mój mąż znalazła w ogrodzie także miejsce na świetne urządzenie - to wędzarnia do wędlinoraz mięs .Dzięki temu urządzeniu mamy ciągły dostęp do pachnących i smacznych wyrobów wędliniarskich.
margaret
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:41 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: margaret »

Na pewno trzeba też pomyśleć poważnie o urządzeniu przydomowego ogrodu. A jeśli macie dzieci - to w ogrodzie powinna też znaleźć się architektura ogrodowa dla nich :) Myślę, że spodoba Wam się taki domek dziecięcy drewniany Płomyk: ogrodolandia.pl/domek-dzieciecy-drewniany-plomyk . Uważam, że będzie to trafiony wybór.
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: foxi »

W każdym nowym domu mamy do zainstalowania wielu instalacji, które stanowią o funkcjonalności tego domu. Jest ich całe mnóstwo ale jest jedna, ktora niestety jest często nie doceniana - wentylacja .Dobrze wykonana wentylacja jest ważna dla naszych mieszkań ale i dla naszego zdrowia.Dzisiaj często montuje sie wentylację mechaniczną zwaną też rekuperacją.
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Nasz nowy dom

Post autor: kasiunia »

Budując już dom jesteśmy do niego dobrze przygotowani pod względem finansowym oraz organizacyjnym. Podczas realizacji każdej budowy potrzebować będziemy prócz wielu różnych i ważnych materiałów budowlanych - tych podstawowych , materiałów sypkich. Takie materiały sypkie jakżwir na posadzki czy piasek dostępne są w okolicach każdego miasta. Trzeba znaleźć firmę, która oferuje najlepszy transport tychże materiałów.
ODPOWIEDZ