Endometrioza i polipy...?

Hydepark. Tu rozmawiamy o wszystkim i o niczym, co Ci w duszy gra.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Małgosia
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 04, 2021 9:16 am

Endometrioza i polipy...?

Post autor: Małgosia »

Endometrioza i polipy...?
Czy ktoś z was miał z tym doczynienia i może mi trochę temat przybliżyć?
Już kilka informacji wstępnie mam z artykułu na blogu
:arrow: https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/5-pyt ... ometrialne
ale możliwe że siostra będzie mieć tą cała endometriozę więc chcę się trochę douczyć w temacie

?
Szula
Posty: 53
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:32 pm

Re: Endometrioza i polipy...?

Post autor: Szula »

Można powiedzieć polipy endometrialne, że przerośnięty fragment błony śluzowej tworzy w jamie macicy polip, czyli guzek o maczugowatym kształcie. Zmiany nie uznaje się za stan przedrakowy – jedynie w około 1% przypadków po usunięcia polipa, podczas badania histopatologicznego, wykrywa się w polipie komórki raka trzonu macicy.
Laluna
Posty: 46
Rejestracja: sob lis 27, 2021 11:34 pm

Re: Endometrioza i polipy...?

Post autor: Laluna »

Polip endometrialny to przerost błony śluzowej macicy, czyli endometrium. Objawem charakterystycznym dla obecności zmiany rozrostowej jest nieprawidłowe krwawienie z macicy – przedłużone krwawienie miesiączkowe, krwawienie międzymiesiączkowe lub upławy.
roszpunka
Posty: 71
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 8:58 am

Re: Endometrioza i polipy...?

Post autor: roszpunka »

Hmm..no moze miec to cos wspolnego. Najlepiej udac sie do lekarza :) jak cos, to w szpitalu Medicover zajmuja sie leczeniem i diagnozowaniem endometriozy.Przyjmuja tam tacy lekarze jak dr Siekierski czy Jacko , którzy maja bardzo duze doswiadczenie
Statera
Posty: 42
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 6:18 am

Re: Endometrioza i polipy...?

Post autor: Statera »

roszpunka pisze: pn kwie 11, 2022 6:22 pm Hmm..no moze miec to cos wspolnego. Najlepiej udac sie do lekarza :) jak cos, to w szpitalu Medicover zajmuja sie leczeniem i diagnozowaniem endometriozy.Przyjmuja tam tacy lekarze jak dr Siekierski czy Jacko , którzy maja bardzo duze doswiadczenie
też tak myślę, lekarz obowiązkowo!
ODPOWIEDZ