Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Nina89
Posty: 75
Rejestracja: wt mar 23, 2021 9:28 am

Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: Nina89 »

Fotowoltaika - kiedy się opłaca?
W jakiej sytuacji myślicie, że warto postawić na to rozwiązanie, żeby faktycznie to miało sens finansowy?
Panta
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:10 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: Panta »

Myślę, że montaż fotowoltaiki opłaca sie najbardziej wtedy, jak faktycznie sporo płacisz za prąd,
bo tu musisz sobie liczyć, że sama instalacja sporo kosztuje, więc zeby się szybko zwróciła to im masz wyższe rachunki tym lepiej na tym wyjdziesz. Ale sprawdź sobie najlepiej w firmie, która się takimi instalacjami zajmuje, jak chociażby https://hymon.pl/serwis-i-montaz/ to wtedy oni Ci dokładniej wszystko powiedzą, bo mają spore doświadczenie :)
kasiunia
Posty: 71
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: kasiunia »

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej zorganizowaliśmy to w ten sposób by opłaty za energię zamienić na raty kredytowe w banku. Udało się, a dzięki firmie Kobo-Energy z Dolnego Śląska - https://kobo-energy.pl/fotowoltaika-polkowice/ instalacja fotowoltaiczne działa i produkuje prąd już od ponad roku. Firma Kobo okazała się wyjątkowo solidna i terminowa. Zresztą ponad 10 lat doświadczenia na rynku do czegoś zobowiązuje.
bukoo
Posty: 66
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: bukoo »

W dzisiejszych czasach wszystko co ekologiczne oraz, co prowadzi do ochrony Naszej planety się opłaca. Wśród moich bliskich, wszyscy postawili na fotowoltaikę oraz na pompy ciepła i są z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Ja niestety mieszkam w bloku, ale jak będę się budować to planuję właśnie takie panele fotowoltaiczne założyć w tej firmie https://otwartaenergia.pl/realizacje/fo ... azowiecki/ . Na ich stronie znajdziecie więcej ich dotychczasowych realizacji.
ODPOWIEDZ