Jaki rodzaj piły taśmowej do metalu?

Różne porady i pytania

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Panta
Posty: 122
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:10 pm

Jaki rodzaj piły taśmowej do metalu?

Post autor: Panta »

Jaki rodzaj piły taśmowej do metalu?
Z tych:

Piły taśmowe do metalu wzdłużne - to piły taśmowe, które przesuwają się wzdłuż materiału, umożliwiając cięcie wzdłużne. Są one najczęściej używane do cięcia rur i profili.
Piły taśmowe do metalu poprzeczne - to piły taśmowe, które przesuwają się poprzecznie do materiału, umożliwiając cięcie poprzeczne. Są one najczęściej używane do cięcia blach.
Piły taśmowe do metalu półautomatyczne - to piły taśmowe, które umożliwiają częściowo zautomatyzowane cięcie. Operator ustawia materiał, a piła taśmowa wykonuje cięcie.
Piły taśmowe do metalu automatyczne - to piły taśmowe, które umożliwiają w pełni zautomatyzowane cięcie. Operator ustawia materiał i programuje cięcie, a piła taśmowa wykonuje resztę pracy.

co polecicie?
Kawoszka
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 22, 2021 6:52 am

Re: Jaki rodzaj piły taśmowej do metalu?

Post autor: Kawoszka »

Ja to tak nie bardzo znam się na takich urządzeniach,
wiec pewnie jakby piła taśmowa do metalu chodziła mi po głowie,
to dzwoniłabym do firm sprzedających typu ta https://www.top.nom.pl/kategorie/przeci ... _do_metalu czy inne i zwyczajnie pytała o pomoc w doborze, wydaje mi się że tak prościej.
ODPOWIEDZ