Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Wnętrza od A do Z. Projektowanie, wyposażenie, pomysły na tanie rozwiązania do mieszkania.

Moderatorzy: Małgosia, Olla29, Panta

Regulamin forum
Przeczytaj Regulamin forum i pamiętaj, że Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach
Nina89
Posty: 88
Rejestracja: wt mar 23, 2021 9:28 am

Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: Nina89 »

Fotowoltaika - kiedy się opłaca?
W jakiej sytuacji myślicie, że warto postawić na to rozwiązanie, żeby faktycznie to miało sens finansowy?
Panta
Posty: 122
Rejestracja: sob mar 20, 2021 4:10 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: Panta »

Myślę, że montaż fotowoltaiki opłaca sie najbardziej wtedy, jak faktycznie sporo płacisz za prąd,
bo tu musisz sobie liczyć, że sama instalacja sporo kosztuje, więc zeby się szybko zwróciła to im masz wyższe rachunki tym lepiej na tym wyjdziesz. Ale sprawdź sobie najlepiej w firmie, która się takimi instalacjami zajmuje, jak chociażby https://hymon.pl/serwis-i-montaz/ to wtedy oni Ci dokładniej wszystko powiedzą, bo mają spore doświadczenie :)
kasiunia
Posty: 158
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:35 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: kasiunia »

Kiedy podejmowaliśmy decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej zorganizowaliśmy to w ten sposób by opłaty za energię zamienić na raty kredytowe w banku. Udało się, a dzięki firmie Kobo-Energy z Dolnego Śląska - https://kobo-energy.pl/fotowoltaika-polkowice/ instalacja fotowoltaiczne działa i produkuje prąd już od ponad roku. Firma Kobo okazała się wyjątkowo solidna i terminowa. Zresztą ponad 10 lat doświadczenia na rynku do czegoś zobowiązuje.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: bukoo »

W dzisiejszych czasach wszystko co ekologiczne oraz, co prowadzi do ochrony Naszej planety się opłaca. Wśród moich bliskich, wszyscy postawili na fotowoltaikę oraz na pompy ciepła i są z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Ja niestety mieszkam w bloku, ale jak będę się budować to planuję właśnie takie panele fotowoltaiczne założyć w tej firmie https://otwartaenergia.pl/realizacje/fo ... azowiecki/ . Na ich stronie znajdziecie więcej ich dotychczasowych realizacji.
kasia
Posty: 62
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:46 am

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: kasia »

Myślę że fotowoltaika się zawsze opłaca bo to nie tylko oszczędzanie na ogrzewaniu i prądzie się liczy, są jeszcze przecież korzyści dla środowiska i klimatu. Myślę bardzo poważnie o takiej instalacji i nawet zaczepiłam przedstawiciela firmy polenergia fotowoltaika żeby umówić się na wycenę
foxi
Posty: 117
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:48 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: foxi »

Myślę ,że montaż instalacji fotowoltaicznej zawsze się opłaca, choć czasami bardziej a czasami mniej. Od 1 kwietnia wprowadzone zostały zmiany w umowach prosumenckich co powoduje ,że okres zwrotu takiej instalacji się wydłuża. Następuje odkup energii elektrycznej po ustalonych cenach a później kiedy jej [potrzebujecie, kupujecie po cenach rynkowych.
scesny
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:19 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: scesny »

Zmiany są ale nadal się opłaca. System tak działa, że ma sens. Może to nie są tak duże wartości jak kiedyś, ale jest ok. A przy obecnych kosztach energii, to zawsze jest zysk. A energia będzie tylko rosnąc. Najważniejsze by cała instalacja była zrobiona z głową. I przez firmę z doświadczeniem. Im większym tym lepiej. Wspomniany tu Hymon to jedna z większych firm w tej branży. I takim warto ufać.
Lidka32
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:23 pm

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: Lidka32 »

Dokładnie tak. Ceny prądu szybują, a fotowoltaika to ogromna niezależność od tych rosnących cen. Fotowoltaika nadal jest dobrym rozwiązaniem - zarówno dla gospodarstw indywidualnych, jak i firm. W firmach wydatki ponoszone w związku z nabyciem prądu zawsze solidnie obciążają budżet. A fotowoltaika może pomoc zredukować ten koszt. Myślę, że artykuły jak np. ten https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-inst ... inwestowac pomogą bliżej zapoznać się z tematem.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: bukoo »

moim zdaniem zawsze się oplaca. warto wybierać takie rozwiązania dla ekologii. sprawdźcie co dla Was najlepsze.
bukoo
Posty: 276
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:44 am

Re: Fotowoltaika - kiedy się opłaca?

Post autor: bukoo »

moim zdaniem zawsze się oplaca. warto wybierać takie rozwiązania dla ekologii. sprawdźcie co dla Was najlepsze.
ODPOWIEDZ